spotkanie w berlinie

(kochany pamiętniczku, w sobotę czytać będę wiersze z mojej nowej książeczki pt. studium przypadku. czytać będę w berlinie, w dzielnicy neukölln, w księgarni o nazwie buch|bund, co – jak naprędce sprawdziłem – oznaczać może albo snopek książek, albo koalicję książek. osobiście skłaniam się ku temu pierwszemu.

moja wizyta w berlinie może być pewnym zaskoczeniem, gdyż książeczki jeszcze fizycznie nie ma. pojawi się lada moment, ale jeszcze się nie pojawiła. wierszyki zatem będę musiał sobie wydrukować. a wiadomo, jakie są drukarki. chujowe i sfochowane. moja, na przykład, drukuje najchętniej strony testowe i różnorakie kolorowe paski. taka jest, kurwa, wyluzowana. a jak ją od święta poproszę o współpracę, to zawsze jest gigantyczny problem, nagle wyskakuje error z tonerem, nagle kończy się papier, nagle prąd wysiada w całym trójmieście. robi kutwa na złość. nie wykluczam więc, że nowe wierszyki przepiszę sobie po prostu na karteczkę. mam zeszyt, prawie nieużywany, z okładką w misie. wszyscy na pewno się ucieszą, a dodatkowo będzie atrakcja zoologiczna. przyjeżdża poeta z polski i zamiast książeczki, wyciąga zapisany gęsto zeszyt w kratkę. oto, proszę szanownego państwa zachodniego, polska szkoła drukowania książek. może nawet zrobię kilka kopii i jeszcze na tym zarobię parę dolców. tak czy inaczej zapraszam nieodległych. berlin, 18-ego października, godz. 19:00, snopek książek. będzie na pewno bardzo smutno i zabawnie)

Categories: Bez kategorii

14 Comments

 1. :))
  po co pisać, że się ubawiłem?
  to oczywiste
  no i gdyby ten berlin przesunąć kawałeczek w stronę moskwy
  chętnie bym się pojawił na Twoim wieczorku

 2. jakobe, powodzenia w czytaniu życzę ja i mój duszek ;] no i oczywiście zapisuję się na odręczną kopię książki. z dedykacją. liczę na to.

 3. Oj, gdyby Berlin byl w Toruniu, tez chetnie wybralabym sie na Twoj odczyt. A moze po wydaniu tomika bedziesz mial takie turne promujace, w ktorym zawitasz do Torunia? Mamy tu na prawde fajne kawiarnie, moze bez snopowiazalki, ale sa na prawde urocze, mialbys piekne tlo dla swoich wierszykow.

 4. Ech, 250 km do Berlina. Kiedy będzie spotkanie w Poznaniu?

 5. twoje zajawki zajmują szczególne miejsce w moim sercu :)

 6. Miniemy się o tydzień :/

 7. jakobe, opowiesz o czytaniu?
  intryguje mnie tytuł książki, czy mamy tutaj „przypadek” we wszystkich jego znaczeniach?
  czy będą spotkania w gdańsku, gdyni, sopocie?

 8. Tak zaluje.

 9. ach, berlin, berlin. tyle państwu powiem.

  toruń, poznań, trójmiasto – wszystko to, mam nadzieję, najdalej na początku przyszłego roku. poznań może zresztą nawet w tym.

 10. caviale, tytuł, inaczej niż w przypadku pierwszej książki, raczej konwencjonalny. ale właśnie ten „przypadek”, z jego wieloznacznością, okazał się kluczowy.

 11. dziękuję. bardzo.

 12. a stolyca będzie ujęta w trasie koncertowej?

 13. ojezu, tournée bez stolicy to żadne tournée.

 14. dokładnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright © 2024 jakobe mansztajn: stała próba bloga

Theme by Anders NorenUp ↑