poesiefestival berlin

[182] tymczasem berlin, kochany pamiętniczku. między jednym a kolejnym wierszykiem, to jest między jednym a kolejnym smuteczkiem w sercu dostałem depeszę zza odry z zaproszeniem na festiwal poezji w berlinie. od razu pomyślałem, że to szalenie miłe, ktoś za granicą jeszcze pamięta o poecie mansztajnie. rzecz w tym wypadku jest jednak o tyle ciekawa i warta odnotowania, że poeta mansztajn w ramach festiwalu nie czyta wierszyków (to znaczy czyta, ale bardziej przy okazji), tym razem bowiem udziela się przede wszystkim (wespół z agnieszką wolny-hamkało i tomaszem różyckim) jako diva w projekcie poetycko-filmowym. młoda, niemiecka reżyserka julianne heinrich nakręciła krótkometrażowy film na podstawie jednego z moich tekstów (pierwszy i ostatni list marcina do ziemi) i w ramach festiwalu odbędzie się jego, filmu, tak zwana prezentacja, a potem będziemy rozmawiać o tym, jak nam się ze sobą pracowało, co to znaczy zrobić film na podstawie wiersza i czy w ogóle możliwy jest dialog polsko-niemiecki po ostatniej przegranej borussii z bayernem w finale ligi mistrzów. pokaz jutro, filmu jeszcze nie widziałem, ale jeśli rząd niemiecki wyrazi zgodę, niebawem go tutaj zamieszczę.

szczegóły imprezy w boldzie.

Categories: Bez kategorii

6 Comments

  1. niezle, powodzenia

    czekam na filmik

  2. wielka ciekawość i równie ogromne gratulacje:]

  3. wszystko pięknie, gratulujemy! ale gdzie te wspomniane wierszyki?

  4. oby rząd niemiecki wyraził zgodę, jednak.

  5. a także gratulacje, bo raz, że berlin, dwa, że program festiwalu wygląda ciekawie, trzy i cztery, że film i jego pokaz.

  6. dziękuję. tymczasem juliane obiecała, że film rychło wrzuci do sieci. jak już to uczyni, udostępnię na blogasku.

    kropko, nowe wierszyki pod podusią. nie publikuję jeszcze za wiele, z pięć, może siedem ujrzało światło dzienne, reszta czeka na druk zwarty. tak to wymyśliłem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright © 2024 jakobe mansztajn: stała próba bloga

Theme by Anders NorenUp ↑