poezja a kościół

[152] no i po trasie off_press, o czym mówię dopiero teraz, bo wcześniej robiłem pranie, a następnie pisaliśmy z jednym człowiekiem scenariusz do serialu. true story. w trakcie pisania okazało się, iż jestem do tego stopnia zabawny, że przez następne dni nie mogłem się pozbierać i zupełnie zapomniałem o blogu.

w każdym razie już po trasie. mimo że przez większość czasu pozostawałem trzeźwy jak szkło – było wybornie. gdyby wydawca ostatniego dnia zaproponował, abyśmy może pojeździli sobie po miastach jeszcze ze dwa tygodnie – odpowiedziałbym, że może faktycznie byśmy sobie jeszcze pojeździli.

nie dlatego, że witali nas jak papieża. tak naprawdę to nie witali nas jak papieża, bo papież jest tylko jeden i ciężko go pomylić z kimkolwiek innym, więc co najwyżej mogli nas witać jak kardynałów. ale nie witali nas też jak kardynałów, właściwie to sposób, w jaki nas witali, wcale nie przypominał sposobu, w jaki wita się kościelnych dygnitarzy, co jest akurat zrozumiałe, bo – z tego co się orientuję – żaden z nas, uczestników trasy, nie jest kościelnym dygnitarzem i z kościołem mamy tyle wspólnego co mercedesami, lecz mimo to chętnie – naprawdę chętnie pojeździlibyśmy sobie po miastach tak jeszcze ze dwa tygodnie lekko.

[edit: oficyna off_press ogłosiła konkurs, w którym do wygrania jest kilkanaście kilka książek vienna high life. wystarczy odpowiedzieć na pytanie. jakie to pytanie i gdzie należy słać odpowiedź – dowiedzieć się można tutaj. ołwa]

Categories: Bez kategorii

27 Comments

 1. mam wrażenie, że te moje wpisy coraz bardziej są o niczym.

 2. to kiedy kolejna 'pielgrzymka’ ? ;)

 3. trudno powiedzieć, teraz przewiduję raczej pojedyncze wizyty.

 4. rozbawiło mnie to z dygnitarzami kościelnymi. jak będziesz ruszał w kolejną trasę to napisz, przyjdę posłuchać, co masz do poczytania.

 5. wpisy o czymś są zwykle przygniecione przesłaniem

 6. Mnie tam akurat odpowiada pisanie o niczym. To znaczy Twoje pisanie o niczym. Kiedy czytałam Ożarowską miałam inne refleksje:)

 7. dobry tytul :D

 8. Ależ ty masz język!

 9. kościół nie kościół, ale relikwie już sprzedajecie. ;]

  co do poezji, czy może zawładnąć człowiekiem równie mocno jak religia? skoro już taki tytuł Twojego posta, to też i takie moje pytanie.

 10. ej,
  a może chodzi o to, że przyciemnione piwniczne salki przeznaczone na spotkania z połetą są puste, opustoszałe jak katedry?

 11. ja tam myślę, że tradycja picia wina jest ok.

 12. Jack..czytam ale milczę..od lat, tym razem..no proszę Cię:))

 13. a jakiż to serial będzie?

 14. może to ten o dwóch niesamowicie przystojnych, fantastycznych ofermach? ;)
  szkoda, że nie ma już V.V., myślę, że zagrałaby jedną z głównych ról, niczym Anita Ekberg u Felliniego;) tak wtrącam wątek, ponieważ słyszałam wspomnienie o powyższej mariusza szczygła, który był wielbicielem jej talentu.

 15. kopka: nie widzę powodu, dla którego by nie mogła. dla mnie na przykład, człowieka bez boga, sztuka to podstawowy generator doświadczeń religijnych.

 16. ej: o to też może chodzić, ale im dalej w mszę, tym więcej wiernych. czyli chyba odwrotnie niż w kościołach.

 17. ps: zwyczaj jest chyba taki, że się nie mówi, póki rzecz nie wejdzie w życie. jak wejdzie, to powiem.

 18. caviale: a możesz coś więcej (o tych dwóch ofermach)? :]

 19. jakobe, pewnie, odsyłam do komentarzy pod notką 111. no wieeem, dawno to było, ale jeżeli chodzi o to miejsce, to mam baaardzo dobrą pamięć.

 20. spowiadasz się w wierszach?

 21. kropka: spowiedź to nie jest moja estetyka. bardziej słyszę dzwony.

 22. poezja konfesyjna nie? :)

 23. może bardziej przypowieści :].

 24. tez jestem ciekaw co to za serial. daj znac jak cos wyjdzie.

  ktos tutaj napisal o ozarowskiej, to ja dodam od siebie jeszcze jasia kapele, ktorego ktos chce sie bardzo pozbyc przez allegro http://allegro.pl/kapela-j-stosunek-seksualny-nie-istnieje-i1963166959.html

 25. Wygraj egzemplarz ręcznie szytego tomu poezji VIENNA HIGH LIFE z wierszami Jakobe Mansztajna. Książka zawiera polski oryginał nagradzanego debiutu wraz z angielskim tłumaczeniem. Co więcej do każdego egzemplarza dołączony jest film dokumentalny na DVD o autorze. Wystarczy tylko odpowiedzieć na pytanie: W którym z polskich miast urodził się Jakobe Mansztajn? Odpowiedź prześlij na adres info@off-press.org … Do rozdania mamy 5 egzemplarzy, a wygrywa co 20 osoba, który prześle nam e-maila z prawidłową odpowiedzią.. .CZEKAMY W LONDYNIE NA MEJLE!

 26. Sam do Qwerty

  09/12/2011 — 08:14

  zabawniejszego opisu produktu jeszcze nie czytalem co na to jas kapela co na to krytyka polityczna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright © 2024 jakobe mansztajn: stała próba bloga

Theme by Anders NorenUp ↑