awaria

[156] najpierw była awaria. postanowiłem przenieść się z płatnego serwera na darmowy, no i się zaczęło – nie uporałem się z jedną pierdołą i za chwilę pojawiała kolejna, wobec czego roztropnie uznałem, że w obliczu piętrzących się zagadek oleję temat i poczekam, aż samo się naprawi. samo się nie naprawiło, pomógł mi kolega. blog od paru dni działa jak złoto, gorzej natomiast ze mną, gdyż ja w dalszym ciągu działam jak narkoman na głodzie. złamałem sobie nogę, co na początku było takim dość przyjemnym zdarzeniem, gdyż od razu pomyślałem, że w trakcje rekonwalescencji nadrobię wszystkie zaległości w kontaktach ze światem, wrócę do książki, odstawię alkohol, na nowo zacznę się zdrowo prowadzić, słowem – wróciła stara śpiewka. w chorobie jednak szybko zrozumiałem, że nic z tego, jestem beznadziejny. co więcej – egocentryzm mi się stępił, wobec czego przestałem nawet i tutaj bywać, na moim ukochanym blogasku, z którym krok w krok tyle lat przez życie szedłem. nie wiem, co to dalej będzie, może po prostu zaczekam, aż mi noga wróci do pełnej sprawności i wtedy właśnie. wtedy się na pewno zmienię.

Categories: Bez kategorii

16 Comments

 1. jakobe, nie zmieniaj się! tylko o nas nie zapominaj. nie wiem jak inni czytelnicy, ale ja byłam na głodzie. a w razie kolejnej (tfu tfu) awarii proponuję zrzutę . . . po 10 zł.;) nogą się nie martw, naprawi się, wiem z autopsji. moja złamała się, ponieważ skakałam po pochylonym nad stawkiem jelitkowskim drzewie, a twoja?

 2. caviale, wszystkim mówię, że od srogich trików podczas skoku ze spadochronem. tego się trzymajmy.

 3. jakobe, więcej pytań nie pamiętam. wiem jak to jest, kiedy boli . . . noga;]

 4. Jeśli niedogodności techniczne będą się powtarzać, to z chęcią pomogę. Powiedzmy, że czegoś się tam nauczyłem o IT podczas studiów. A poza tym – jeśli nadal występować będą problemy z serwerem, to też pomóc mogę – oferując np. darmowy hosting. Wspieram już niszowego bloga o kinie i równie undergroundowego o filozofii, więc mam już jakąś-tam wprawę. Wiem, że taka otwartość nieco dziwi (i – zapewne – budzi wątpliwość), ale poczułem nagle chęć pomocy i – bo ja wiem – lokalny patriotyzm, o który nawet się nie podejrzewałem. No nic.

 5. wrociles, jakobe! juz tracilam nadzieje.

 6. jakobe, może spróbujesz tego:
  http://www.humanbirdwings.net/
  przecież wszystko jest możliwe:]

 7. byłam w kropce, bo to jedyny blog, który czytam i puf, nagle nie ma. a ja w kropce

 8. punto

 9. to musi być depresja, 21 marca i ani słowa o wiośnie. dramat.

  uwazaj, zeby nie wylać wrzątku na gips, bo będzie jeszcze gorzej.

 10. blog – osobista rzecz, trudno rozliczać z aktywności, ale szkoda, że przegrywa z czymś w rodzaju fejsowego performensu skupiającego piszczącą żeńską alternatywę. poza tym – zdrowia, of kors.

 11. ja tam całkiem lubię ten performens :) zresztą, fajnie jest czasami sobie popracować z różnymi innymi podosobowościami ;) może ta, którą znamy jako JM trochę się już zużyła i teraz potrzebne jest coś zupełnie innego. z tego może powstać jakaś kolejna jakość, może nawet z korzyścią dla powstającej książki? a z niewątpliwą dla samego Jakuba ;)

 12. adam, dzięki. problemy zażegnane i na razie nie planuję kolejnych przenosin. ale w razie czego – będę pamiętał.

 13. griszuniu! nie żałuj mi – przedstawicielce piszczących żeńskich – tego wspaniałego performensu. Kiedy czegoś jest mniej niż więcej, to nie znaczy, że przegrywa. tak zawsze mówiły panie w szkole, liczy się jakość, nie ilość, tak mówiły gdy te wodolejne idiotki pytały jak długa ma być zadana do napisania praca. jestem przekonana o walącej fejsowy performens na ryj jakości tego blogaska. wypluj trochę żalu i licz na to, że złamana noga poświęci więcej czasu pamiętniczkowi.

 14. ale ja bez żalu i nienawiści napisałem. ot, ciepły, leniwy i spokojny komentarz. poza tym mam nadzieję na precyzyjny, bezlitosny i szyderczy finał, wiecie – obnażenie pustki, blichtru i komercji tego świata. albo przynajmniej tvnu. a wątek czas zakończyć więc pzdr!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright © 2024 jakobe mansztajn: stała próba bloga

Theme by Anders NorenUp ↑