jakobe mansztajn: stała próba bloga

make life harder, pięć lat później

[231] kochany pamiętniczku, dzisiaj mija pięć lat. pięć szalonych latek, odkąd założyliśmy z rafałem make life harder. wypadałoby coś powiedzieć, zebrać się na tę okoliczność w podsumowanie albo przynajmniej zabawną wyciągnąć z kapelusza anegdotę. na przykład o tym, jak kiedyś z markiem raczkowskim po peyotlu…, albo któregoś razu w samych gaciach na ostatnim piętrze intercontinentala… – w końcu sporo się przez te pięć latek wydarzyło, mnóstwo rzeczy śmiesznych i śmiałych, i jeszcze więcej nieporozumień, o których za parę dekad będę z rozrzewnieniem przy kominku opowiadał dzieciom swoich dzieci, o ile się doczekam; ale teraz, kochany pamiętniczku, gdy siadam przed komputerem i mam się złożyć w laurkę, to właściwie myślę tylko o tym, że pięć lat temu pewnie najebalibyśmy się z rafałem wiśniówką sromotnie, na golasa wskoczyli do bałtyku, a następnie znów się najebali i na koniec ćwierćprzytomni wrócili do domów najtańszą taksówką w trójmieście. tymczasem jest pięć lat później, wiele wody zdążyło upłynąć pod tym mostem, rozszerzyły się techniki świętowania, czas uspokoił, głowy także i zamiast na sopockie balety po złote runo utracjuszy – ubrałem dres, pojechałem do piotra i pawła i kupiłem zgrzewkę muszynianki oraz kobiałkę malin. teraz w piżamie i skarpetach z froty siedzę na łóżku niczym kot bonifacy z tej bajki i wsuwając podejrzanie ładnie wyglądające maliny, czytam książkę o dwóch traperach na dzikim zachodzie. rock’n’roll, kurwa. charlie sheen spotyka amy winehouse. jeszcze tylko poprawię poduszkę, pamiętniczku, i za pięć lat – o ile, daj bóg, przy tym trybie życia się doczekam – widzimy się w sanatorium „krystynka” pod ciechocinkiem. będziemy, obiecuję, grać w bingo.

Categories: Bez kategorii

dwa i pół tysiąca kilometrów później » « andrea bocelli wychodzi na scenę

12 Comments

 1. Kuba, nie dramatyzuj. ;) w sanatorium też można latać na golasa.

  gratulacje z powodu 5-lecia. fajny pomysł, konsekwentnie realizowany, ma rzesze fanów i ciągle w opozycji do systemu. teraz chyba mógłby bardziej..? powodzenia!

 2. Ale dzieci znajduje się w kapuście, głąie. Zapomnij o malinach… Po starej znajomości wybacz impertynencję. ;)

 3. Jak fajnie Jakobe że wracasz! Proponuję pana od maila uczynić patronem tego blogaska. Wszystkiego najlepszego z okazji 5tych urodzin mlh!
  Przepraszam, jeszcze dodam że śledzę wpisy mlh od około 4 lat, są rewelacyjne, gratuluję wam pomysłu, poczucia humoru i inwencji twórczej, raz mi nawet odpowiedzieliście, ale się cieszyłam haha! O tym kim jesteście wiem od jakichś dwóch lat, ale oczywiście się nie zdradziłam, to była świetna zabawa z tym zamazywaniem twarzy, ciekawe że los na tyle wam sprzyjał że żaden z waszych znajomych ani fanów nigdy was nie zdradził i ujawniliście się dopiero w momencie kiedy sami uznaliście że chcecie to zrobić. Jeszcze raz, sto lat, sto lat, niech żyją żyją nam!
  A teraz uprzejmości w kąt, malinowy królu, lepiej trenuj ostro, za 5 lat mam zamiar wygrać w to bingo!

 4. dziękujemy, dziękujemy. pięć lat w internecie to jak złote gody.

 5. gratulacje! udalo sie stworzyc cos wyjatkowego.

 6. gratki bratki ładne kwiatki

 7. madeleine28

  03/11/2016 — 13:38

  Przeczytałam wywiad z Tobą z września 2015r. zamieszczony w WO (Wyborcza). Cóż…wyglądasz na tym zdjęciu jak milion dolarów. Wiem, wiem, wygląd (i wielkość) nie mają znaczenia:) ale nie mogłam się powstrzymać. Męski i z zarostem, mój typ.
  MLH przez wiele miesięcy było ustawione jak strona startowa na moim Fb.
  I cóż…okazuje się, że jeszcze poeta, że szarmancki, gdzie jest haczyk? Nudziarz jednym słowem.
  Poczytam, zobaczę, może uwierzę:).
  Powodzenia

 8. Marta Klara Wojciechowska

  07/11/2016 — 12:20

  hola, czy Ty nadal świętujesz, że Cię tu nie ma?
  kochany pamiętniczek ryczy

 9. marta, wręcz przeciwnie. jestem, będę tu coraz częściej.

 10. Nelithri68i

  11/02/2017 — 04:00

  http://autolawety-lodz.pl/honda-jazz-samochod-dla-kobiet
  Looking for a used or new vehicle might be a difficult approach unless you know what you really are performing. By educating yourself about car store shopping prior to head to the dealership, you could make issues easier yourself. The following tips will help the next store shopping vacation become more pleasant.

  Constantly take a mechanic together when searching for a whole new car. Car retailers are popular for marketing lemons and you do not want to be their following sufferer. Provided you can not have a auto mechanic to consider automobiles along, at the very least make sure that you have him look at your final decision prior to buying it.

  Know your restrictions. Before starting purchasing for your forthcoming car or vehicle, determine how much you can manage to spend, and stick to it. Don’t neglect to incorporate fascination with your estimations. You are likely to pay out all around 20 % as a down payment also, so prepare yourself.

  Prior to attending a car dealership, know what kind of automobile you want. Study all you alternatives just before purchasing so you can evaluate which works the best for your finances and family requirements. Do your research to determine simply how much you must pay to get a potential car.

  Before signing any agreement take the time to read through every single series, such as the fine print. When there is anything outlined that you just do not understand, tend not to indication before you get an response that you just fully grasp. Unsavory salesmen can use a legal contract to place a lot of costs that had been not mentioned.

  Should you maintain the preceding guidance at heart next time that you simply go purchasing a vehicle, you will certainly be very likely to get a better bargain. Getting a auto does not have to become a headaches. Only use the guidelines from this post and you may receive the car you want with a very good value.

 11. OGLĄDAJ TERAZ

  http://galion.net.pl/zjypf9rr.jpg

  50 twarzy greya download lektor
  dotyk crossa gdzie sciagnac
  50 shades darker how many pages
  50 shades of grey 720p tpb
  darker shades of grey movie cast
  twarzy graya chomikuj
  ciemniejsza strona greya pdf do sciagniecia
  pięćdziesiąt twarzy greya ile stron
  50 twarzy greya pdf fragmenty
  dotyk crossa wyznanie crossa pdf
  50 twarzy greya cały film za darmo lektor pl
  fifty shades darker 720p download

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Copyright © 2022 jakobe mansztajn: stała próba bloga

Theme by Anders NorenUp ↑