pierwsze zdania filmu

[60] jak się człowiek zmęczy pisaniem, zmęczy na tyle, że musi przysiąść na sofie i kark powyginać pod różnym kątem, uśmiechnąć się do kota, zamlaskać, zdziwić na pogodę, słowem – rozruszać mięśnie twarzy, bo te od pisania zastygłe, wtedy bierze człowiek do ręki stary film, który zna i lubi, a lubi te, które przynajmniej raz widział, i z miejsca serce człowiekowi roście, kark się rozluźnia, mięśnie mimiczne wracają do ruchu. i tak dwudziesty czwarty raz oglądam pulp fiction, i w skrytości ducha myślę, że jak już napiszę, co mam w życiu do napisania, a nie jest tego tak dużo, wtedy nakręcę film o dobrych bandziorach. film zaczynać się będzie od zdania: nie wiem, skąd to się bierze, mary jane, pogoda, brak witamin, czy ogólna tendencja, tak czy inaczej – po trzech dniach względnego zdrowia katar, kaszel, ból głowy, ból gardła, ból zatok znów nie dają mi spokoju i czuję, że najwyższy czas, mary jane, czuję, że najwyższy czas pójść do lekarza, niech sprawdzi i powie, co myśli. po czym nastąpi napad na hipermarket i długi pościg ulicami zgierza

Categories: Bez kategorii

12 Comments

 1. troche jak agent cole w twin peaks

 2. oooo, vincent vega miazdzy.

 3. „pościg ulicami zgierza” dobrze brzmi.

 4. „zacznij, a dzieło zostanie skończone”
  krok pierwszy zrobiony :)

 5. zabrze lepsze.pościg ulicami,a na koniec scena finalna w wieży ciśnień.perwa.

 6. to nie był Gal,to była trutka:)

 7. a co piszesz?

  04/11/2008 — 12:22

  no powiedz co ooo ooo oooo….

 8. komu bije dzwon??

  06/11/2008 — 09:31

  ….

 9. Tylko czy wystarczy ulic na długi pościg w Zgierzu? Nie znam Zgierza, ale znam Pabianice – mam tam babcię i dziadka. Tam by nie wystarczyło ;)

 10. >a co piszesz?, historię własnej nikczemności.

 11. >komu bije dzwon??, oczywiście bije on robertowi jordanowi.

 12. >jesienna, nie mam pojęcia, nie byłem w zgierzu. w razie czego, bohaterowie będą uciekać w kółko, a film nosiłby tytuł 'skazani na zgierz’ albo 'zostawić zgierz’.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright © 2024 jakobe mansztajn: stała próba bloga

Theme by Anders NorenUp ↑