osobność

[22] oddzielnie robić zwariowane rzeczy i szukać słów, aby o tym wszystkim opowiedzieć. doświadczać metafizyki drobnych zdarzeń, gdzieś w deszczu, na rozgrzanych schodach starej kamienicy, na mokrym trawniku przed teatrem, w nocnym pociągu do zadymionego miasta, którego nazwy nie pamiętam. oddzielnie jadać winogrona, oddzielnie chodzić spać. wracać nad ranem do domu i zostać zaskoczonym przez deszcz. poczuć, że deszcz robi się słodki, że jest naprawdę słodki, i zostać tak przez minutę, z otwartą buzią zwróconą do góry, coraz bardziej mokry, przemarznięty i głupi z niepojętej rozkoszy. być jak bohater z książki i dalej szukać słów. wiedzieć, że piękno brzydzi się słowem, wierszem, opowiadaniem i dalej szukać słów. wiedzieć, że już nie usłyszysz nazwy tamtego miasta, nie poczujesz smaku tamtego deszczu i dalej szukać słów. mieć osobne doświadczenie, być uwieranym

Categories: Bez kategorii

21 Comments

 1. u nas tez pada

  )

 2. nieoczekiwana zmiana miejsc

  13/08/2007 — 11:54

  jakobe mily, odetchnelam glebiej. lubie cie. i czytac tez.

 3. nieoczekiwana zmiana miejsc

  13/08/2007 — 11:56

  a w ogole jak to jest, zosia kocha i zostawia cie na 40 dni tak bez mrugniecia okeim?

 4. nieoczekiwana zmiana miejsc

  13/08/2007 — 11:56

  * okiem

 5. qwerty > nieoczekiwana

  13/08/2007 — 13:03

  skad wiesz, ze nie bylo mrugniecia? ;>

 6. nieoczekiwana zmiana miejsc

  13/08/2007 — 14:39

  nie chce zostac zle zrozumiana, ale przyznaje , ze sama mam klopot ze zrozumieniem niektorych sytuacji. np takij, kiedy dziewczyna postanawia zostawic chlopaka na 40 dni i pojechac na inny kontynent ot tak. mam chocaz nadzieje, ze to w szczytnych celach zarobkowych a nie dla samej przyjemnosci;}

 7. qwerty > nieoczekiwana

  13/08/2007 — 16:00

  czyli 'nie’ dla przyjemnosci, 'tak’ dla celow zarobkowych? :> i czy to znaczy, ze kobieta powinna stac przy swoim mezczyznie bez przerwy?

 8. nieoczekiwana zmiana miejsc

  13/08/2007 — 16:22

  nie, ocztywiscie ze nie, ale byc razem znaczy razem robic zwariowane rzeczy i nie musiec pozniej szukac slow zeby o tym wszystkim opowiadac. albo ja po prostu jestem staromodna.tak czy inczej koniec tematu;}

 9. „być uwieranym”
  czyli, że coś Cię uwiera, czy tak? Coś jak dokuczliwa, bzzzzycząca mucha, czy może zbyt ciasny pokój, w którym brakuje powietrza?
  pzdr

 10. „Statek jest bezpieczniejszy, gdy kotwiczy w porcie, nie po to jednak buduje się statki..”

  nie o to chodzi żeby ciągle tkwić w ścisłym fizycznym przywiązaniu do siebie..
  życzę Wam jakobe wiatru w żagle!

  rewelacja, że Z. pojechala do Peru.. kazdy powinien spełniac w ł a s n e marzenia aby móc potem podarować tyle pasji i namietnosci tej Drugiej osobie.. za to kocha sie najbardziej!
  40 dni.. cóż to jest wobec wiecznosci ;)
  pozdrawiam

 11. huhu, chodzą słuchy, że książkę wydajesz.

 12. tej, jakub, coraz bardziej pierdolą te dziewczęta na twoim blogusiu, weź wprowadź jakąś dyskryminacje płci i napalenia w ramach komentarzy, bo to juz nie jest ani zabawne ani nawet żenujące x>>

 13. bravo córka !

 14. bez kitu, córka jedynym dziewczęciem które nie pierdoli :D

 15. uwieranym tęsknotą / bezsilnością?

 16. >córka, no właśnie i no cóż. myślałem, że jak raz powiem, to wystarczy.

  >sarna, raczej tęsknotą, taką uporczywie bzyczącą.

 17. aha, i jeszcze jedno, żeby była jasność.

  nieoczekiwana zmiano miejsc, zosia nie poleciała na inny kontynent w celach zarobkowych. jeśli gdzieś się udawać w celach zarobkowych, to na pewno nie do ameryki południowej. zosia poleciała na inny kontynent w celach turystycznych, co zresztą w niczym nie zmienia sytuacji. ja naprawdę szanuję twoje podejście do tematu, ale związek, w którym kobieta jest uwiązana swojego mężczyzny jak sznurek albo mężczyzna jest uwiązany swojej kobiety jak pies, to trochę dziwaczna, żeby nie powiedzieć bardziej, konstrukcja. w notce wyżej nie o to chodziło, notka wyżej to migawka, wyraz prywatnego smutku, że nie mogę być częścią tego dużego czegoś, co teraz przeżywa zosia, i że zosia nie może być częścią tych drobnostek, które przeżywam teraz ja. i tyle.

 18. Jakub, coś jeszcze przypomniało mi się. Czy mieliście wykłady z filozofii z dr Leszczyńskim? Jeśli tak, to pewno pamiętasz jak cudownie je prowadził i poruszał temat odległości i uczucia. Kiedyś ujęłam to takimi słowami: „im dalej odpływasz, tym mocniej cię czuję”.
  pzdr

 19. panna monroe

  16/08/2007 — 16:00

  a ja tak nie bardzo na temat- czy có me teraz jakiegos bloga? bo kiedys czyatlam chetnie, a teraz mi sie jakos znikl, czy tez sklerozy dostalam:)

 20. >panna monroe, no z tego co ja wiem, córka blogowała się ostatnio tutaj:

  http://wszystko-o-jego-corce.blog.pl/

  dalszych tropów brak.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright © 2024 jakobe mansztajn: stała próba bloga

Theme by Anders NorenUp ↑